Mesés vízesések, drámai sziklaszirtek és háborgó tengerpartok jellemezik a titokzatos Feröer-szigetek legszebb tájait, melyeket most a következő gyönyörű képeken keresztül ti is megtekinthettek. Jó szórakozást!
A dániai királysághoz tartozó, de széleskörű autotómiával rendelkező Feröer-szigetek az Atlanti-óceán északi részén, Izland, Egyesült Királyság és Norvégia hármasa között helyezkednek el - népszerű és felkapott úticélponttá viszont csak az elmúlt években váltak, mikor Vagar-szigetének egyik falvát, Gásadalurt a világ egyik legszebb kis településének választották. Nézzük is meg a szigetek legmesésebb tájait!
Mulafossur-vízesés
A fotón Gásadalur kis települése, valamint a gyönyörű Mulafossur-vízesés látképe látható. Sokan nem tudják, de Gásadalur egykor a Föld egyik legjobban elszigetelődött falva volt: a helybélieknek minden nap 400-700 méter magasság közötti hegyeket kellett megmászniuk ahhoz, ha ki akartak jutni a településből! (Más kijutási lehetőség egyszerűen nem volt a hegymászáson, a csónakon vagy a helikopteren keresztül egészen 2004-ig, amikor is a kormány alagutat építettett a helyi turisztikai ipar népszerűsítése céljából). Talán nem is meglepő, de épp ezért 2002-ben csak 16-an laktak itt... Az biztos, hogy itt aztán elszigetelődve lehetett élni!
Streymoy-sziget
Feröer legnagyobb és legnépesebb szigete, ahol a főváros, Tórshavn is található. Streymoy hossza 47 kilométer, nyugati és északi széleit pedig szinte teljes mértékben függőleges madársziklák közik össze. Hogy miért madásziklák? Azért, mert a évente több százezer madár költi itt ki kicsinyeit - főleg sirályok, fecskék, csüllők és kárókatonák. A képen látható kápolna egyébként Saksun elhagyatott kis településén található, mely a sziget északnyugati részén fekszik.
Drangarnir-szigetek
Drangarnir apró szigete a vágari repülőtér közvetlen közelében helyezkedik el, a képen látható különleges sziklaképződménye miatt pedig igencsak népszerű természeti látnivaló a Feröer-szigeteken: a környékbeli Vágaron például vannak olyan helyi földtulajdonosok, akik saját túrasétát vezetnek a földjeiken keresztül ehhez a panorámához, ami nem kevés mellékest hoz nekik.
Drangarnir-szigetek
Az előző kép hátsó részén diszkréten húzódik meg a Drangarnir-szigetek második, valamivel nagyobb nagyobb része, melyet a túlsó partról, drón segítségével fotózott le a fényképész. Az biztos, hogy ilyen drámaian szép tájat ritkán lát az ember!
Kalsoy-sziget
Kalsoy a Feröer-szigetek északkeleti részén helyezkedik el, 13 nagy (700 méter fölötti) hegycsúcsa van és csak 76 helyi lakja. Csodálatos tájai, panorámái mellett főleg arról híres, hogy a sziget maga úgy néz ki, mint egy furulya, a szárazfölddel pedig föld alatti járatok és alagutak kötik össze. Kipróbálnád, milyen lehet itt élni?
Kalsoy-sziget
Ez a kép szintén Kalsoyt, illetve a sziget legészakibb sarkát ábrázolja, ahol az epikus Kallur-világítótorony is látható. Bár a világítótorony struktúrája a képen elsőre nem, ill. alig kivehető, a középen lévő zöld területre nézve megpillanthatsz egy aprócska fehér pontot - az lesz a világítótorony! Ezen a linken keresztül szuper leírást találhatsz arról, hogyan juthatsz ide, mennyiért és mire is számíthatsz a túra kapcsán.
Sorvagsvatn-tó
A Feröer-szigetek (és a világ talán) egyik legszebb tava a Sorvagsvatn-tó, melynek különlegessége, hogy bár közvetlenül a tengerpart mellett fekszik, valójában mégis a tengerszint feletti 32 méteres magasságban helyezkedik el. A tó maga 6 kilométer hosszú, legnagyobb szélessége 800 méter, maximális mélysége pedig 59 méter (igen, egy része a tengerszint alatt van), mely miatt a szigetek legmélyebb tava.
Tindholmur-sziget
A Feröer-szigetek egyik legnyugatibb szigete Vágar mellett helyezkedik el, a kép hátsó részén pedig Mykines (a Trónok harca sorozat egyik népszerű helyszíne) helyezkedik el. A sziget magányát a turisták és a helyiek kevésbé szeretik, a legtöbbször a természetfotósok kedvelt helyszíne ez a terület, ahol bár két ház is található, mindegyik lakatlan.
Az összeállításban szereplő képeket a brazil Henrique Murta készítette. Copyright © Henrique Murta